יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
תוגלמ תשקבל םיפיט
םידומילה ןומימל הגלמ לבקל םכייוכיס תא לידגהל םכל ועייסי וללה תוצעה
:עוד בכתבה
גם אם אתם משוכנעים שהשם שלכם כבר רשום על הצ'ק של המלגה עוד לפני שפניתם לקבל אותה, יש כמה טיפים שיסייעו לכם להגדיל את סיכוייכם. הראשון הוא: אל תהיו כל כך בטוחים. יש רבע מיליון סטודנטים בישראל, ובערך רבע מהם מעוניין, כמוכם, במלגה.

חבושמ הז ירה הברמה לכ
אף אחד לא אמר שאתם צריכים להגיש בקשה למלגה אחת בלבד, ולהמתין בסבלנות לתשובה. אם אתם מוצאים כמה מלגות שאתם עומדים בקריטריונים שלהם - הגישו בקשות לכולן. כך תגדילו את הסיכויים שלך לקבל משהו.

ומכחתת לא
להגיש בקשות רבות זה אמנם כדאי, אבל לא צריך להגזים: אל תפנו לקרנות המציינות באופן מפורש קריטריונים שאתם לא עומדים בהם. למשל: המוצא האתני של ההורים. אם אתם ממוצא עיראקי, למשל, אל תנסו לבקש מלגה המיועדת לסטודנטים ממשפחות יוצאי תימן. זה רק יבזבז לכם את הזמן.

םינמזב הדימע
ברוב המלגות יש תאריך יעד להגשת הטפסים והמסמכים הנלווים. מומלץ לעמוד ביעדים הללו, שאם לא כן הבקשה עלולה להיפסל. אם לא נכתב תאריך יעד להגשה, כדאי לפנות לגוף המחלק את המלגה ובררו אם יש כזה.

תישיאה היינפה
חלק מהמלגות דורשות שתגישו את הבקשה שלכם על גבי טופס רשמי. כדאי בכל אופן להוסיף מכתב אישי לוועדת המלגות, עם תיאור הרקע האישי או סיבת הבקשה. אם לא יועיל, גם לא יזיק.

םירושיאו תודועת
לטופס הבקשה לעיתים יש צורך לצרף העתקי מסמכים המאמתים את הנתונים שציינתם בטפסי הבקשה: תעודת סטודנט, אישור לימודים, אישור תשלום שכ"ל, תעודת זהות, תעודת נישואין/גירושין, תלושי שכר, תעודת שחרור מהצבא, ועוד. לפני משלוח הבקשה, ודאו שאספתם את כל הנדרש, שהכל קריא וארוז בצורה מסודרת.

שאייתהל אל
גם אם השנה בקשתכם נדחתה, תמיד יש את השנה הבאה. אל ייאוש, המשיכו לנסות.

גרסה להדפסה שלח לחבר

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים