יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר


חדשות לימודי מדעי המחשב
לתאריך 21-09-2014
יתרונות וחסרונות
יתרונות 
 
היתרון הבולט והמרכזי ביותר שיש ללימודי מדעי המחשב אשר גם מהווה אחד מהגורמים המרכזיים לביקוש הגבוה הוא השכר.
זוהי עובדה ידועה שבוגרי  מדעי המחשב ברוב המקרים יהנו ממשכורות מאוד יפות ומתנאי ההעסקה מעולים בחברות ההיי טק השונות.
אבל מעבר לשכר יש עוד כמה יתרונות נוספים . היתרון הראשון הוא שתחום המחשבים זהו תחום אשר מתפתח ומתרחב כל הזמן לכן כמעט ואין בעיה למצוא תעסוקה בתחום וכמעט בטוח שבעשרות ההשנים הקרובות המצב לא ישתנה.
יתרון שני, לימודי מדעי המחשב הוא אחד החוגים היחידים (מלבד תחומי ההנדסה) אשר משלב גם עבודה תיאורטית וגם עבודה מעשית בתוך הלימודים.  
 
 
חסרונות 
 
החסרון הגדול והבולט ביותר שיש לחוג למדעי המחשב הוא העובדה שמדובר בלימודים מאוד קשים ותובעניים.. מי שהולך ללמוד מדעי המחשב צריך שיהיו לו יכולות מתמטיות גבוהות, אנגלית ברמה גבוהה, ציונים גבוהים בפסיכומטרי ובבגרויות וזיקה לעולם המחשבים. וגם אז אין זה מבטיח מקום וקבלה ללימודים, מכיוון שהביקוש הוא גדול והתחרות היא רבה.  
חסרון נוסף הוא העובדה שלעתים שוק ההייטק והמחשבים חווה משברים מאוד עמוקים (כמו משבר ההיי טק בשנת 2001) ואז כל הקלפים נטרפים ואז במיוחד בעבור אנשי ההייטק חרב הפיטורים תמיד על צווארם.
 
 
קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-עוד ביורם-
פורום מדעי המחשב
רוצים להשתלב בהיי-טק? בואו להתייעץ עם המומחים
ספרית המקצועות: היי-טק ומחשבים
מהם המקצועות הבולטים בתחום?
-קישורים פרסומיים-
איכות ומצוינות
המכללה חרטה על דגלה ערכי איכות ומצוינות
אקדמיה פורצת דרך
אוניברסיטת אריאל
המסלול המואץ באו"פ
כל היתרונות ,ב 3 שנים באוניברסיטה הפתוחה
מדעי המחשב ?
לחץ כאן לקבלת מילגה 100% שנה ראשונה
אצלנו מתרכזים בעיקר
מסלולים יישומיים המבטיחים השתלבות מהירה
-פרסומת-

השתחררת?
קבל יותר
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
עוד לימודי מדעי המחשב


לימודי מדעי המחשב

 תואר ראשון מקצועות המחשב מדעי המחשב כל האזורים
מדעי המחשב נחשב לתחום חדש יחסית למדעים האחרים ( 40-50 שנה). ניתן לומר, כי קיימים יחסי גומלין הדוקים בין ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות לבין ההתפתחות המדעית של מדעי המחשב. 
ניתן להצביע על שלשה שימושים עיקריים בתחום מדעי המחשב.
-מורכבות חישובית -חיפוש פתרונות יעילים לבעיות אלגוריתמיות, 
-מורכבות מערכתית -ניתוח ותכנון של מערכות תכנה
-מורכבות קוגניטיבית -שילוב תחומי דעת שונים במחקר על התנהגות האדם והמכונה.
 
לימודים אלו ניתן לרכוש בכל האוניברסיטאות, במכללות אקדמיות ופרטיות ושלוחות מחו"ל.
 
בגלל אופיו המיוחד של המקצוע יש לו זיקה להרבה מקצועות אחרים. בוגר מדעי המחשב יכול למצוא את עצמו עוסק בקשת רחבה של נושאים ויישומים, כגון - 
* מערכות משובצות מחשב- מערכת אלקטרונית הנשלטת בעזרת מחשב זעיר כדוגמת הטלפון הנייד, הטלוויזיה, או המזל"ט.
* מערכות מידע- מערכות לאיסוף, שמירה ושליפה של נתונים כגון מאגר מידע לרישום האוכלוסין.
* רשתות מחשבים - חיבור לתקשורת בין מחשבים, לאו דווקא מחשב אישי, כמשל- הזמנת כרטיסים לקולנוע בעזרת הטלפון הנייד שיחה עם תא קולי וקבלת הכרטיס ממכונה העומדת בכניסה לאולם הקולנוע.
 
מקצועות לימוד העיקריים: אלגוריתמיקה, שפות תכנות, מערכות הפעלה, מערכות מידע, ניתוח ותכנון מערכות, תקשורת ומקצועות מתמטיים שונים.
 
 
 
 
התעודה
 
 


מדעי המחשב - מקצוע העתיד

לימודי מדעי המחשב לתואר ראשון עוסקים בכל הקשור לתחום המחשבים. ניתן להבחין בתחום מדעי המחשב בשתי התמחויות שונות – לימודי מחשב המתמקדים בתחום התוכנה ועוסקים בהכרה ושימוש בשפות תכנות; לימודי מחשב המתמקדים בתחום החומרה ומתמקדים בהנדסת חומרה ומשתייכים למסלולי הלימוד להנדסה.
תיאור מקצוע
מה זה אומר?
לימודי מדעי המחשב נפרשים על פני כשלוש שנים או ארבע שנים (תלוי בתחום הנבחר), במסגרת לומדים הסטודנטים בין השאר שפות תכנות, היכרות עם יישומי המחשב השונים, פיתוח וניתוח אלגוריתמים. בוגרי מדעי המחשבים עוסקים בפיתוח תוכנה או בעבודה עם חומרה. עבודה בתחום המחשבים היא לרוב מאוד מתגמלת מבחינה כלכלית, ניתן למצוא משרות בשכר גבוה ותנאי העסקה נוחים. ישנה גם אפשרות להתקדם למעמד ראש צוות או לעבור לתפקידים הקשורים בניהול.
 
מה נדרש כדי לעבוד במקצוע?
כדאי לעבוד בתחום מדעי המחשב צריך לסיים הכשרה מקצועית. ישנם מסלולי הנמשכים כשלוש שנים ומקנים בסופם תוארB.A . כמו כן, ישנם מסלולים השייכים לתחומי ההנדסה (הנדסת חומרה, הנדסת אלקטרוניקה וכו') הנפרשים על פני כשארבע שנים ומקנים בסופם תואר מוסמך במדעים B.Sc.
 
למי המקצוע מתאים?
עבודה בתחום המחשבים דורשת ישיבה ארוכה מול המחשב והתעסקות בפרטים קטנים הדורשים יכולת ריכוז רבה ומשמעת גבוהה אך גם יכולת עבודה בצוות.
 
מידע על לימודי התחום
מידע כללי על לימודי מדעי המחשב
לימודים לתואר ראשון במדעי המחשב ובתחומי ההנדסה, נמשכים בין 3-4 שנים (תלוי בתחום הנבחר) וכוללים שיעורים בהכרת המחשב, שפות תכנות, מתמטיקה ועוד. תחום לימודי מחשבים הינו תחום מבוקש מאוד וניתן למצוא זאת באוניברסיטאות וכן במכללות רבות.
 
דרישות הקבלה
דרישות הקבלה ללימודי מדעי המחשב הם הצגת תעודת בגרות מלאה עם דגש על מתמטיקה ברמת 4-5 יח"ל ומקצוע ריאלי נוסף (כימיה, פיזיקה וכו') והצגת ציוני פסיכומטרי.
 
מה לומדים במהלך התואר?
מרבית מסלולי הלימוד של מדעי המחשב כוללים ידע בתחומים שונים כמו, פיתוח וניתוח אלגוריתמים, פיתוח תוכנה וחומרה, היכרות עם מבנה מחשבים ויישומיהם, מערכות הפעלה, מערכות בסיסי נתונים, שפות תכנות, רשתות תקשורת, יישומי מחשב, רובוטיקה, מאגרי מידע, מבני נתונים, מסדי נתונים, חישובים קלנדריים ועוד.
 
מידע כללי על הענף
מספר המועסקים במשק
עשרות אלפי אנשים עובדים בתחום מדעי המחשב בישראל, על פי הערכות ישנם כ-60 אלף מתכנתים וכ-40 אלף מהנדסי חומרה, אך מכיוון שמדובר בתחום המתפתח במהירות המספרים עולים כל הזמן.
 
מעסיקים בולטים בשוק
החברות הבולטות בתחומי המחשבים הן אינטל, מיקרוסופט, קומברס, אמדוקס, צ'קפוינט, אלוורין, מוטורולה, אלביט.
 
משכורות
המשכורות נעות בין 10,000 ₪ בחברות קטנות עד 15,000 בחברות גדולות לשכר התחלתי ויכולות להגיע עד ל20,000 ₪ בחודש ויותר במרוצת הזמן.
 
 
סגור מידע נוסף
לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 19 מוסדות לימוד ו-42 חוגים ומסלולים

-מודעות פרסומיות-


המכללה האקדמית ספיר
מגוון גדול של מחלקות לימוד ייחודיות לתואר ראשון
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
התקשר עכשיו
072-3300126
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
התקשר עכשיו
072-3300302
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


HackerU - המרכז להכשרת והשמת עובדים למקצועות ההייטק
התקשר עכשיו
072-3300268
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המסלול האקדמי של המכללה למינהל – חרדי
התקשר עכשיו
072-3300508
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציוןשכר ותעסוקה

טווח השכר הממוצע, בשנים הראשונות לאחר סיום לימודי התואר נע בין 8,000 ל 16,000 שקלים לחודש. רמת השכר החודשית לבעלי ניסיון של 5 שנים נעה בין 20,000 ל 30,000 שקלים. 
חשוב לציין, שחברות הייטק מגייסות עובדים לעבודה חלקית, כבר בשניה השנייה והשלישית ללימודים. תופעת ה"חבר מביא חבר", תופסת תאוצה ומתגמלת את העובד.
 
תעשיית ההייטק צפויה להמשיך לפרוח, הביקוש לעובדים בתחום זה יהיה תמיד מהגבוהים במשק הישראלי והעולמי. 
 
המשק הישראלי ערוך לקליטה של 7,000 בוגרים אקדמאיים, כאשר מתוכם למעלה 2,000 הם ממדעי המחשב, והשאר בוגרי מקצועות ההנדסה ומדעים מדוייקים. מצד שני, בשלוש השנים האחרונות חלה ירידה משמעותית במספר הסטודנטים שהחלו לימודיהם במדעי המחשב, פחות מ 1,500 בוגרים. 
 
בוגרי התחום יוכלו להשתלב בכל חברת הייטק עם מחלקת פיתוח; חברות העוסקות בתחום התקשורת על כל גווניה (תקשורת נתונים, תקשורת סלולרית, לווינית, טלפוניה), במערכות מידע, אבטחת מידע, במערכות בסיסי נתונים ועוד. סוגי המשרות הפוטנציאליים: מהנדס תוכנה, מהנדס מערכות, איש סיסטם, אינטגרטור, איש אקדמיה ועוד.
 
 
 
המידע באדיבות, פרופ' שמואל איציקוביץ, ראש החוג למדעי המחשב (BSc), המסלול האקדמי המכללה למנהל.
 
 

 

 


התמחויות

במסגרת התואר, צריכים הסטודנטים לבחור תחום של מדעי המחשב בו הם יבצעו התמחות מקצועית.

בין התחומים שבהן ניתן לעשות התמחות נוכל למצוא:

התמחות בתקשורת ואינטרנט- במסגרת התמחות זו נחשפים הסטודנטים לעולם המדיה, האינטרנט והתקשורת. לומדים על חשיבותו של ידע במחשבים וכיצד הוא בא לידי ביטוי בתוך תחומי התקשורת והאינטרנט. הסטודנטים לומדים כיצד לכתוב סקריפטים, איך לבנות אתרי אינטרנט ועוד.
 
התמחות בבינה מלאכותית- התמחות זו  עוסקת בפיתוח תוכנות ומערכות ותוכנות פורצות דרך מדעיות שיעסקו בפיתוח מכשירים ממוחשבים ברמה גבוהה. ייצור מכונות ורובוטים ממוחשבים, שיפור של תחומים חיוניים כמו רפואה, צבא, ועוד הם רק חלק מהדברים שקשורים לתחום הבינה המלאכותית.
 
התמחות בניהול- התמחות בניהול לוקחת למעשה את הידע הנלמד וממנפת אותו לכיוון הפרקטי יותר. כל מנהל שירצה לנהל צוותים בחברות היי טק ומחשבים חייב שיהיה לו ידע נרחב בתחום, ובעזרת הידע הניהולי אותו הוא רכש הוא יכול לשלב ביניהם ולהצליח בעבודתו.
 
התמחות בביואינפורמטיקה- תחום זה נוצר כדי לפתח את תחום הביולוגיה והביו-טכנולוגיה. בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית נוצר מצב שכדי לנצל את הידע הקיים ולהתפתח חייבים כלים וטכניקות מתאימות לכך. בעזרת ידע במדעי המחשב ניתן לייצר תוכנות ומערכות שיענו על הצרכים השונים.
 

כמה טיפים

בבחירת מוסד אקדמי, חשוב להקפיד שהמוסד יהיה בעל מוניטין יוקרתי הן בתעשייה והן באקדמיה ושיאפשר לימודים עם מגוון התמחויות המותאמות לצורכי השוק. סגל אקדמי בכיר, הן מהאקדמיה והן מהתעשייה, וכמובן מוסד עם אוירה וסביבת לימודים נעימה ותומכת.
 
המועמד המתאים ללימוד התחום, צריך להיות אדם סקרן ויצירתי, הישגי ובעל שאיפות למצויינות. עליו לעמוד בתנאי לחץ, ולהיות בעל כושר ניתוח אנליטי ולוגי. 
 
התפקיד דורש, יכולת לעמוד ביעדים בזמן, ובאיכות הנדרשת. נכונות לעבודה מאומצת, כושר ביטוי גבוה בע"פ ובכתב, יכולת עבודה בצוות, ראייה מערכתית, כושר ארגון ועוד.

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים