יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
לימודים ראשי >> לימודים בחו"ל >> לימודים בספרד

רוצה ללמוד בספרד?
השאר פרטים ויועץ שלנו יסייע לך אישית במציאת מקום הלימודים
רקע
הנוף הטבעי והאורבני של ספרד מעניק חווית לימודים עשירה. בתמונה: בניין במדריד (ShutterStock) ספרד, הממוקמת בחצי האי האיברי, אזור שטוף שמש הנושק ברובו לחופי ים מרהיבים, היא אחת הארצות המהנות באירופה. האקלים המקומי יחד עם אופיים החם של האנשים ייתנו לסטודנט הישראלי תחושה ביתית. מערכת ההשכלה הגבוהה בספרד טובה מאוד ומסובסדת חלקית על ידי המדינה. מדובר במדינה עם מסורת ארוכת שנים של אמנות, אדריכלות וקולנוע. מי שרוצה להעשיר את העולם התרבותי שלו, ספרד היא מקום מצויין עבורו.
יתרונות הלימודים בספרד
הנופים הטבעיים והאורבניים של ספרד הופכים את חווית הלימודים במדינה לעשירה ומרתקת, באחד המקומות היפים ביותר באירופה. העושר התרבותי של הספרדים הביא ליצירתם של מרכזי עירוניים תוססים ומלאי חיים, המציעים מגוון שלם של אפשרויות לטיולים, בילויים, ושאר הנאות.

רמת הלימודים בספרד גבוהה למדי, ובאוניברסיטאות שלה לומדים סטודנטים זרים רבים נוספים, מאירופה ומחוצה לה. ספרד היא מדינה עם כלכלה מפותחת, ועלות המחייה בה סבירה ביחס למערב אירופה.

בנוסף, מיקומה של ספרד במרחק של כ-4.5 שעות טיסה מישראל, מאפשרת לסטודנטים ישראלים לשמור על קשר הדוק יותר עם הבית, ו"לקפוץ" לחופשות במולדת ביתר קלות.

אוכלוסיית ספרד

אוכלוסיית ספרד מונה כיום כ-40 מיליון נפש. הערים הגדולות הן הבירה מדריד, שבה מתגוררים כשלושה מיליון תושבים; ברצלונה (1.6 מליון תושבים), ולנסיה (765,000) וסרגוסה (630,000 תושבים). ב-13 ערים נוספות האוכלוסייה עולה על רבע מיליון תושבים, כשהגדולות ביניהן הן ערים כגון בילבאו, לה-פלמה ו-ואלאדוליד.

99% מאוכלוסית ספרד הם נוצרים קתולים. מבחינת השיוך האתני: 72% הם קסטליאנים, 16% קטלאנים, 7% גאליסיאנים, 2% באסקים ו-1% צוענים.

ההיסטוריה העשירה של ספרד הביאה לכך שבספרד נהוגות מספר שפות רשמיות: השפה הקרויה ברחבי העולם "ספרדית", נקראת למעשה "קסטיליאנית". זו השפה הרשמית העיקרית בספרד וכל ספרדי מחויב לפי החוקה ללמוד שפה זו. מלבדה נהוגות גם "אאוסקרה", שפת הבאסקים; "קטאלנית", באזור קטאלוניה ובאיים הבלאריים; וה"גליציאנית", בחבל גליציה.
יהודי ספרד
כיום חיים בספרד כ-12,000 יהודים שמוצאם בעיקר במזרח אירופה (פליטי מלחמת העולם השניה), מרוקו ודרום אמריקה. היהודים מתרכזים בעיקר במדריד, ברצלונה ומלגה. הקהילה היהודית בספרד אינה מאוחדת ובמידה רבה גם אינה ממוסדת כמו קהילות גדולות יותר ברחבי העולם.

גיאוגרפיה

ספרד שוכנת, יחד עם פורטוגל, בחצי האי האיברי, התוחם את הים התיכון ממערב. מצידה השני נמצאים חופי האוקיינוס האטלנטי. ספרד נמצאת בדרום מערב אירופה, וגובלת בצרפת ואנדורה ממזרח, ובפורטוגל ממערב. המדינה משתרעת על פני ארבע חמישיות משטח חצי-האי שגודלו הכולל 580,825 קמ"ר.

תחת שיפוטה של ספרד נמצאים 493,486 קמ"ר של בחצי האי האיברי, ובנוסף 4992 קמ"ר של האיים הבלאריים, 7447 קמ"ר של האיים הקנריים, ו-32 קמ"ר נוספים של שתי ערים בצפון אפריקה: קיוטה (Ceuta) ומלילה (Melilla), השייכות לספרד.

הבדלי שעות

השעה בספרד היא שעה אחת אחרי זמן גריניץ' (GMT), ושעה אחת לפני ישראל: אם בישראל השעה 12:00, בספרד השעה 11:00.
סגור
מערכת ההשכלה
אוניברסיטת בילבאו. אחת האוניברסיטאות הגדולות בספרד. (ShutterStock) שורשיה של מערכת ההשכלה הגבוהה בספרד נעוצים עוד בימי הביניים. הותיקה בין האוניברסיטאות הספרדיות היא האוניברסיטה של סלמנקה, שהוקמה כבר ב-1218. בספרד פועלות 49 אוניברסיטאות ציבוריות, 12 אוניברסיטאות פרטיות ו-5 אוניברסיטאות השייכות לכנסיה, וכולן יחד מרכיבות את מערכת ההשכלה הגבוהה הספרדית בה לומדים כמיליון וחצי סטודנטים. נוסף לאלו ישנם עוד כמה עשרות בתי ספר פרטיים הפזורים ברחבי המדינה.

בשנת 1983 נעשו רפורמות במערכת ההשכלה הגבוהה הספרדית, שעיקרן היו הענקת חופש מקצועי לאוניברסיטאות, כדי שיוכלו לנהל את ענייניהן האדמיניסטרטיביים, האקדמיים והתקציביים ללא כל התערבות של המדינה. משרד החינוך, יחד עם המחלקות להשכלה גבוהה באוניברסיטאות מפקחים על פעילויותיהן של האוניברסיטאות ומנחים את המדיניות החינוכית שהן מצפות מכל מוסד ומוסד.

מבנה מסלולי הלימודים

בספרד הלימודים האקדמיים נחלקים לשלשה מחזורי לימוד (Cycles). המחזור הראשון (Ciclo basico או Primer ciclo) מציע לימודים כלליים בקורסים קצרים, הוא נמשך 2-3 שנים, ומוביל לדיפלומה. קורסים אלו מובילים למחזור השני (Segundo ciclo) שנמשך 2-3 שנים נוספות והוא מעמיק יותר בתחום הלימוד ומכין את הסטודנטים לתפקידים מקצועיים. הוא נלמד ב-Facultades (מוסדות המלמדים- טכנולוגיה, הנדסה וארכיטקטורה) או ב- Escuelas Tecnicas Superiores ( מדעי החברה ומדעי הרוח). בסיום הלימודים של שני מחזורים אלה מוענק התואר. לרוב התואר מושג אחרי 4-6 שנים. וטרינריה ורפואת שיניים לומדים 5 שנים ורפואה לומדים 6 שנים.

המחזור השלישי (Tercer ciclo) מוביל לתואר דוקטור המוענק אחרי לימודים ומחקר של 4 שנים ולאחר הגשה והגנה על התיזה.
סגור
בחירת מוסד הלימודים
במוסד עירוני הפיתויים גדולים יותר, אך בכפר משעמם יותר. בתמונה: טיילת בברצלונה. (ShutterStock) בטרם קבלת החלטה על לימודים בספרד, מומלץ להתייחס למספר גורמים העשויים להשפיע רבות על דרכך האקדמית בחו"ל, על מידת ההצלחה שלך ועל המשך החיים המקצועיים שלך בישראל ובחו"ל. להלן מספר שיקולים שיש לקחת בחשבון שיקלו עליכם לבצע את ההחלטה לאיזה מוסד לנסות להתקבל :
דירוג המוסד, שכר לימוד ותנאי קבלה
בספרד שכר הלימוד של האוניברסיטאות דומה לזה של בתי הספר הפרטיים, גם אצל האוניברסיטאות וגם בבתי הספר פועל אותו החוק: ככל שהמוסד יוקרתי יותר כך הוא יקר יותר.

בישראל , פרט למוסדות מאד מוכרים, לא מכירים את רוב האוניברסיטאות במדינות מחוץ לישראל. עם חזרתך לארץ ימדדו אותך על בסיס העובדה שלמדת בספרד והציונים שקיבלת. כדאי גם לוודא אצל אנשי מקצוע האם כדאי ללמוד את מקצוע הלימוד באוניברסיטה או בבית ספר מסוימים.
גודל מוסד הלימודים
שאל את עצמך האם אתה מעדיף אוניברסיטה גדולה שיש לה יותר משאבים ושירותים הניתנים לסטודנטים, אך בה אתה אנונימי, או אוניברסיטה קטנה יותר, בה היחסים בין מרצים לסטודנטים אישיים יותר והקשרים החברתיים דומיננטיים יותר.
מוסד עירוני או כפרי
סטודנטים הבוחרים ללמוד במוסדות הממוקמים בעיר נהנים מיותר אפשרויות למציאת עבודה, אבל אלו הלומדים באזור כפרי נהנים מעלויות נמוכות באופן משמעותי. מלבד זאת, העיר מציעה לסטודנטים הרבה יותר אופציות לבילויים ופיתויים, לעומת לימודים באזור כפרי אשר בו תתמקדו בעיקר בלימודים מני שלא תהיה לכם ברירה אחרת.
שירותים נלווים שמציע המוסד
יש לבחון היטב מהם השירותים הנוספים אותם מציע עבורך מוסד הלימודים. לעיתים יש לכך משמעויות כלכלית למשל: שירותי מעונות, ספריות, אולמות ספורט, ספריות ועוד מגוון שירותים שעשויים לחסוך הרבה כסף כאשר אינם ניתנים כחלק מהסל הבסיסי של המוסד.
סגור
קבלה ללימודים
לכל אוניברסיטה יש עצמאות בהחלטה על קבלת סטודנטים לתארים השונים (ShutterStock) בספרד אין גוף מרכזי המטפל ברישום מרוכז לאוניברסיטאות השונות, ועל כן יש לפנות לכל מוסד בנפרד לצורך ההרשמה ללימודים. כל מוסד הוא עצמאי ובעל סמכות להחליט על תנאי הסף לקבלה ללימודים. הגם שמוסדות לימוד בספרד ערוכים ומוכנים לקבל סטודנטים זרים, מספר המקומות המוקצים לסטודנטים ממדינות שאינן חברות באיחוד האירופי הוא קטן ביותר, ומגיע לכ-5% מכלל הסטודנטים.

במרבית המוסדות, דרישות הקבלה ללימודים כוללות את הפריטים הבאים:

מסמכים ותעודות

גיליון ציונים
המועניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון ידאגו לתרגום תעודת הבגרות שלהם במלואה לשפה הספרדית. בוגרי תואר ראשון המעוניינים בלימודי המשך יתרגמו את גיליון הציונים של התואר האקדמי האחרון. רשימה של מתרגמים מעברית לספרדית ניתן למצוא בשגרירות ספרד, ברחוב דניאל פריש 3, תל-אביב (טלפון: 03-6965210, דוא"ל: embespil@mail.mae.es)

מבחנים

Selectividad - מבחן שפה ומיון
מבחן ה-Selectividad הוא מעין מבחן פסיכומטרי, הבוחן ידע בספרדית, בשפה זרה נוספת, וכן בנושאים ספציפיים יותר הקשורים לתחום הלימודים הרצוי, כגון מתימטיקה, פיזיקה, כימיה ביולוגיה, גיאולוגיה ועיצוב טכני (למתעתדים ללמוד מקצועות מדעיים), או ספרות, הסטוריה של הזמן המודרני, יוונית, לטינית, הסטוריה של האומנות ופילוסופיה (למתעתדים ללמוד את מדעי הרוח).

מבחן זה מיועד למועמדים ללימודי תואר ראשון. המעוניינים בלימודי התארים המתקדמים נדרשים לדעת ספרדית, אך אינם נדרשים לעבור מבחן.
סגור
עלויות לימודים ומחייה
ערי ספרד זולות יחסית למערב אירופה, ואפילו יותר מתל-אביב (ShutterStock) זר המגיע לספרד ימצא מדינה מפותחת ושוקקת חיים, שלמרבה המזל עלויות המחייה בה עדיין נמוכות יחסית לאלה של מדינות אחרות במערב אירופה. עבור הספרדים עצמם, עם זאת, המצב מעט שונה: המחירים במדינה עלו בשנים האחרונות, אבל המשכורות שלהם נשארו פחות או יותר באותו הגובה. מדד יוקר המחייה של חברת משאבי האנוש הבינלאומית Mercer מיקם בשנת 2006 את ברצלונה במקום ה-56 ואת מדריד במקום ה-53. לשם השוואה, תל אביב דורגה באותו המדד במקום ה-24.

שכר הלימוד

עלויות שכר הלימוד נקבעות ע"פ יחידות הלימוד שלוקח הסטודנט בשנה. עלות שכר הלימוד לסטודנטים באוניברסיטאות ציבוריות עומד על כ-3000 יורו לשנה, בעוד עלות שכר הלימוד לסטודנטים בבבתי ספר פרטיים עומד על כ-7000 אירו לשנה.

עלויות מחייה

סה"כ עלות ממוצעת של לימודים ומחייה לחודש עומדת על כ-4000 שקלים בחודש. להלן מספר דוגמאות שיסייעו לעמוד על רמת עלות המחייה בספרד:

עלות חדר במעונות (ללא אוכל):

148-296 אירו לחודש

מצרכי מזון:

150-210 אירו לחודש

נסיעות (בתוך העיר):

30-60 אירו לחודש

ביגוד ומוצרים אישיים:

30-60 אירו לחודש
סגור
מקורות תעסוקה ומלגות
תקנות ההגירה אוסרות על סטודנטים זרים לעבוד, אז לא נותר אלא להשקיע בלימודים (ShutterStock) האפשרויות התעסוקתיות עבור סטודנטים ישראלים בספרד מוגבלות מעט. ויזת הסטודנט בספרד אינה מאפשרת עבודה כלל, במידה ואתם מוצאים עבודה באחת מהחברות הישראליות הרישמיות הפועלות בספרד כמו אל על או הסוכנות היהודית תוכלו לעבוד באופן חוקי. אופציה נוספת היא עבודה בקהילה היהודית בספרד אבל זו מצומצמת עד מאוד.

עבודה בספרד

ספרד שייכת למדינות שחתמו על אמנת שנגן (Schengen) שהסדירה מדיניות הגירה חופשית בין חלק ממדינות אירופה, ועל כן מדיניות ההגירה שלה דומה לזו של שאר המדינות החתומות על האמנה, שנוסחה לראשונה בשנת 1985. ויזת הסטודנט אינה מאפשרת עבודה בספרד למי שאינו תושב האיחוד האירופי. יש אפשרות תיאורטית לנסות לבקש אישור עבודה (אם תמצאו מעסיק שיסכים לקבל אתכם לעבודה), אך יש לזכור שני דברים: השכר בספרד יחסית נמוך, ושיעור האבטלה במדינה יחסית גבוה - מה שמביא לכך שהמדינה אינה מעודדת תעסוקת זרים.

מלגות לימודים

מלגות לתלמידי תואר שני ומעלה, או לקורסים קצרים ללימוד השפה הספרדית, ניתן לאתר באמצעות משרד החוץ הספרדי, או באמצעות "מכון סרוונטס", המכון לתרבות ספרד, הפועל בחסות שגרירות ספרד בישראל.
סגור
מידע כללי
יש לתרגם את גליון הציונים ולאשר אותו בשגרירות ספרד (ShutterStock)ׂ שנת הלימודים האקדמית בספרד מתחילה בחודשים אוקטובר-נובמבר, ורצוי להיערך אליה כשנה מראש. יש לברר את תאריך סיום ההרשמה במוסד בו אתם מעוניינים ללמוד, ולעמוד בו. תהליך ההרשמה עצמו נעשה באופן ישיר מול האוניברסיטאות עצמן. ממשלת ספרד אינה מפעילה בישראל משרד ייעוץ ייעודי לנושא לימודים בספרד (להוציא את "מכון סרוונטס" המקדם את המודעות לתרבות ספרד, ומציע קורסים ללימוד השפה), אך ניתן ליצור קשר עם מחלקת התרבות בשגרירות עצמה, שיוכל לספק ייעוץ ראשוני.

מסמכים ותעודות

גליונות ציונים
המועמדים לתואר ראשון יתבקשו להציג תעודת בגרות מלאה מתורגמת לספרדית, ומועמדים לתארים מתקדמים ידאגו לתרגום גיליון הציונים האוניברסיטאי שלהם. רשימת מתרגמים מעברית לספרדית ניתן לקבל בשגרירות ספרד (רח' דניאל פריש 3, תל-אביב, טל. 03-6965218). כדי להתקבל ללימודים, השגרירות גם צריכה לאשר את התעודה שלכם, על פי הקריטריונים של מערכת החינוך הספרדית.

מבחני סף ומיון

כחלק מדרישות הקבלה ללימודי התואר הראשון בספרד, יש צורך לעבור את מבחן המיון הספרדי, הנקרא "Selectividad", הנערך בספרד עצמה.
סגור
בחינות הסף
מבחן ה-Selectividad הוא מבחן המיון ללימודים בספרד. (ShutterStock) מבחן ה-Selectividad בודק ידע בספרדית, בשפה זרה נוספת, וכן בנושאים ספציפיים הרלוונטיים לתחום הלימודים המבוקש: למשל מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה וכיוצ"ב (למתעתדים ללמוד מקצועות מדעיים), או ספרות, היסטוריה של הזמן המודרני, יוונית, לטינית ועוד (למתעתדים ללמוד את מדעי הרוח). המבחן נערך פעמיים בשנה, בחודשים יוני וספטמבר, באוניברסיטת UNED, האוניברסיטה הפתוחה של ספרד. הקבלה לאוניברסיטה מתבצעת על בסיס שיקלול של ציוני הבגרות (60%) עם ציון המבחן (%40), כאשר כל אוניברסיטה קובעת את ציון הסף שלה.

מבחן ה-Selectividad רלוונטי רק למעוניינים ללמוד תואר ראשון בספרד.
סגור
הרשמה ללימודים: לוח זמנים
מומלץ להתחיל ללמוד למבחן ה-Selectividad כשנה לפני תחילת הלימודים. (ShutterStock) באופן כללי, מומלץ להתחיל בהכנות להרשמה כשנה לפני תחילת שנת הלימודים בספרד, הנפתחת בסביבות אוקטובר-נובמבר. לוח הזמנים המפורט להלן הוא בבחינת המלצה, והוא מיועד למועמדים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים כאחד.

12 חודשים לפני תחילת הלימודים

תחקיר רקע על מוסדות הלימודים
השלב הראשון של התהליך הוא אולי המהנה ביותר (השלבים הבאים בם בעיקר בירוקרטיה), אך הוא ללא ספק גם החשוב ביותר. לפני ששולחים טפסי הרשמה, לפני שניגשים להיבחן ב-Selectividad, לפני הכל: צריך שיהיה ברור מה מחפשים. בחירת מוסדות הלימודים שאליהם תנסו להירשם אינה דבר של מה בכך: היא כרוכה בשקילת יתרונותיהם מול חסרונותיהם, ובעיקר בהערכת ההתאמה שלהם לציפיות האקדמיות והחווייתיות שלך.

על כן, זה הזמן לחרוש את אתרי האינטרנט של האוניברסיטאות והמכללות המציעות מסלולי לימודים בתחומים המעניינים אתכם. בדרך כלל מוסדות בחו"ל ישמחו לשלוח אליכם בדואר את הידיעון שלהם (באנגלית Prospectus), ללא תשלום וללא התחייבות מצידכם.
חיפוש מקורות מימון
זה הזמן להתחיל לחשוב על דרכים לממן את הלימודים והמחייה בספרד, שכן כמחזיקי ויזת סטודנט לא תוכלו לעבוד לרפנסתכם במדינה. יש לעשות בחינה של המקורות הכספיים העומדים לרשותכם באופן עצמאי, אך כמובן שלא חייבים להיות מיליונרים כדי לממן את החוויה: קרנות שונות בישראל ובספרד מסייעות לסטודנטים רבים בכל שנה לשלם את שכר הלימוד, ויש לברר את המידע הנחוץ אודותיהן.

8 חודשים לפני תחילת הלימודים

הרשמה למבחן ה-Selectividad
אם אתם מעוניינים ללמוד בספרד את התואר הראשון, תצטרכו לעבור את בחינת ה-Selectividad, הממיינת את המועמדים ללימודים באוניברסיטאות בספרד. בכיוון שהיא נערכת בספרד עצמה, תצטרכו לדאוג כמה שיותר מהר להרשמה לבחינה, ולארגון הנסיעה לספרד לצורך הבחינה.

6-8 חודשים לפני תחילת הלימודים

תרגום ואישור גליונות ציונים
העבירו את תעודת הבגרות שלכם (מועמדים לתואר ראשון) או גיליון ציוני התואר הראשון או השני (לתואר שני או שלישי בהתאמה) לאחד המתרגמים שתמצאו ברשימה הנמצאת בשגרירות ספרד. לאחר מכן הביאו את התעודה והתרגום לשגרירות ספרד, לאישור.
אישורי בריאות ומשטרה
לצורך קבלת ויזה תזדקקו ככל הנראה לאישור מרופא על מצב בריאות פיזי ומנטלי תקין והיעדר שימוש בסמים. בנוסף ייתכן שתידרשו להציג תעודת יושר ממשטרת ישראל. טפלו בהשגת האישורים הללו מבעוד מועד, שכן גם אותם תתבקשו לתרגם לספרדית לצורך קבלת הויזה.
משלוח טפסי ההרשמה
בשלב הזה כבר הכל אמור להיות בידיכם - טפסי הרשמה מלאים, גיליונות ציונים מתורגמים ומאושרים, וציונים במבחן ה-Selectividad (לתואר ראשון). שלחו את כל החומרים למוסדות בספרד, מוקדם ככל שניתן.
סגור
סידורי ויזה ודרכון
עם הקבלה ללימודים, יש לבדוק את הדרכון, ולדאוג לחידושו אם יש צורך. (ShutterStock) מיד לאחר הגעת הודעת הקבלה מהאוניברסיטה, עוד לפני שמזמינים כרטיס טיסה, יש צורך להתחיל מיד בסידורי הויזה והדרכון. אלה הן שתי משימות בירוקרטיות - הראשונה מורכבת ודורשת זמן רב, והשנייה קצרצרה ופשוטה - ובדיוק משום כך נוטים לדחות אותה ולהיזכר בה ברגע האחרון, שבו כבר יש כל כך הרבה דברים אחרים לדאוג להם.

הגשת בקשה לויזת סטודנט

בקשה לקבלת ויזת סטודנט יש להגיש לאחר קבלת האישור על הקבלה ללימודים בספרד. את הבקשה יש להגיש באמצעות שגרירות ספרד בישראל, הנמצאת ברח' דניאל פריש 3, תל-אביב, טל': 03-6965218

בעת הגשת הבקשה לויזת סטודנט יש להציג את המסמכים הבאים:

טופס בקשה לויזה:

ממולא על פי ההנחיות

דרכון:

בתוקף לשישה חודשים לפחות

שלוש תמונות פספורט

שצולמו באחרונה

מכתב קבלה מהאוניברסיטה:

בצרוף קבלה על תשלום דמי הרישום

גיליון ציונים אחרון:

מתורגם לספרדית וחתום בידי נוטריון

הצהרת בריאות:

מתורגמת לספרדית וחתומה בידי נוטריון

תעודת יושר:

אישור ממשטרת ישראל על היעדר רישום פלילי

מכתב מבנק ישראלי:

אישור על יכולת מימון עצמי

בדיקת הדרכון הישראלי

חשוב לא לדחות את בדיקת תאריך התפוגה של תוקף הדרכון שלכם. לא הייתם רוצים להיזכר במשימה הזו שבועיים לפני הנסיעה, ולרוץ למשרד הפנים (שמדי פעם בפעם גם פורצות בו שביתות עובדים שעלולות להיות ממושכות). אם במועד הנסיעה המשוער לארה"ב לדרכון שלכם יוותרו רק 6 חודשי תוקף - אנא דאגו להאריך את תוקפו בהקדם.

כיום, הארכת דרכון היא פעולה פשוטה ביותר, שאינה כרוכה בתשלום: ניגשים לסניף הדואר הקרוב שבו יש תיבת שירות של משרד הפנים (פרטים באתרי משרד הפנים או חברת הדואר), ממלאים טופס, מכניסים אותו למעטפה עם תעודת הזהות והדרכון עצמו, ומשלשלים לתיבת השירות. בתוך מספר ימים הדרכון המוארך ותעודת הזהות יחזרו אליכם בדואר. כדי לקצר את התהליך עוד יותר, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט של משרד הפנים, להוריד את הטופס המתאים, ולבוא עם הטופס המלא לדואר.
סגור
טיסות
הטיסה מתל אביב לברצלונה נמשכת כארבע וחצי שעות, ולמדריד כחמש שעות. (וואלה!) מנמל התעופה בן גוריון יוצאות טיסות לנמלי התעופה של ברצלונה (BCN) ומדריד בספרד. הטיסות מופעלות על ידי "אל על" וכן ע"י חברת התעופה הספרדית "איבריה". למדריד טסה גם חברת Air Madrid. טיסה מנתב"ג לנמל התעופה של ברצלונה או בחזרה, אורכת כ-4.5 שעות, ואילו לנמה"ת של מדריד הטיסה ארוכה מעט יותר, ונמשכת כ-5 שעות ו-15 דקות.

מחיר כרטיס טיסה מת"א לספרד עומד כל סכום של כ 400-500 דולר, תלוי בעונה ובסוג הטיסה (טיסת שכר או טיסה סדירה).
סגור
מגורים
מגורים בשותפות בדירות מרווחות הם פתרון הדיור הפופולרי לסטודנטים בספרד. (ShutterStock) לכל אוניברסיטה גדולה יש מגורי סטודנטים שלרוב הם צפופים ולא מפותחים. מחיר המגורים במעונות משתנה ממוסד למוסד. באופן עקרוני עומד מחיר המעונות על סביבות 200 האירו לחודש. אפשרות פופולרית יותר המוצעת בכל ספרד גם לסטודנטים זרים וגם למקומיים הלומדים מחוץ לעירם היא מגורים אצל משפחה מקומית. המגורים שם כוללים חדר משלך וגם פנסיון מלא. המחיר עומד על 300 עד 400 אירו לחודש.

סטודנטים רבים משכירים דירה עם שותפים, שכר הדירה עולה כ-300 אירו בערים הגדולות לאדם, כ-200 אירו בערים הקטנות יותר.

אופציה פופולרית אצל הסטודנטים האמידים יותר ממערב אירופה הן השכרת דירות עתיקות גדולות במיוחד. החיים שם מתנהלים כמין סוג של קומונה. מחיר החוויה: כ-400 אירו לחודש (שכר הדירה בלבד).
סגור


ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-קישורים למדינות-
-פרסומת-

מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
-וואלה SCHOOL-

רוצה עוד 50 נק' בפסיכומטרי?
מחפש קורס להעשרת הידע?
כבר לא צריך להוציא כסף על מורה פרטי

-סקר-

אחרי הלימודים בחו"ל, אני:
קישורים מומלצים בלימודים בחו"ל
לימודי רוקחות
לימודי רפואה
לימודים בפולין
לימודים בקנדה
לימודים ברומניה
לימודים בסין
לימודים בהונגריה
לימודים בהולנד
לימודים בגרמניה
לימודים באוסטרליה
לימודים באנגליה
פסיכומטרי
בגרויות
לימודי פסיכולוגיה
לימודי ראיית חשבון
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים