רפואה משלימה

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - רפואה משלימה
העוסק בתחום הרפואה המשלימה הוא אדם שמטפל באחרים באמצעות טיפולים שאינם חלק ממסגרת הרפואה המדעית הקונבנציונאלית. רפואה משלימה הוא תחום עשיר ומגוון שכולל שימוש במגוון אמצעים, כלים, טיפולים ושיטות אלטרנטיביות לרפואה המערבית.
 
כיום, הרפואה האלטרנטיבית היא תחום נפוץ מאוד, ניתן ללמוד לימודי רפואה אלטרנטיבית לא רק במסגרות ייחודיות אלא גם בבתי ספר לרפואה. היא שימושית בטיפולים שונים בחולים והפכה להיות מקובלת וזמינה.
 
לימודי רפואה אלטרנטיבית מתמקדת בחולה, ולא בסימפטום או במחלה. התפיסה של רפואה זו היא תפיסה רב-מערכתית וכוללת, אשר רואה את האדם כמכלול של גוף ונפש. כלומר, העוסקים ברפואה משלימה דוגלים בעיקרון שהאדם הוא מכלול של גוף, מצד אחד, ומצד שני, נפש, רוח או מודעות אשר להם השפעה הדדית אחד על השני וכל אחד מהם תורם למצב הבריאותי של האדם.
 
מי שעוסק ברפואה משלימה מנסה לאבחן את הגורמים הגופניים והנפשיים למחלה ולסימפטום מהם סובל אדם, וכך לעורר מודעות אליהם ולמצוא טיפול או פתרון לבעיות אלו. מטרת התהליך היא לעורר ולחזק את מודעות האדם למצבו הגופני ולמצבו הנפשי ולקשר ביניהם.
 
ישנם סוגים שונים של טיפולים אלטרנטיביים. יש טיפול אלטרנטיבי שכרוך במגע של המטפל במטופל כמו עיסוי, ויש טיפול שאינו כרוך במגע כמו דמיון מודרך. יש טיפול משלים שכרוך בהתערבות חיצונית כמו דיקור סיני, ויש טיפול שבו המטפל משתמש בידיו או משקל גופו כחלק מן הטיפול. יש טיפול שבו המטפל מעורב ויש טיפול שבו המטפל הוא מדריך או מורה ואילו המטופל עובר את התהליך כמו יוגה, מדיטציה, פילאטיס ועוד. בכל מקרה, טיפול אלטרנטיבי צריך להתאים למטופל ולמצבו.
 
רפואה משלימה הולכת ומשתלבת ברפואה הקונבנציונלית. הדברים נכונים הן בתחום הטיפולים האלטרנטיביים הפרטיים והן בקופות החולים עצמן, שמעניקות במסגרת השירותים שהן מציעות גם טיפולים אלטרנטיביים. בהתאם, ניתן היום לקבל בקופות החולים טיפולים אלטרנטיביים כמו דיקור סיני, עיסוי, רפלקסולוגיה, כירופרקטיקה ועוד.
 
בנוסף, קיימת עלייה במספר המטופלים ובמגוון הטיפולים האלטרנטיביים המוצעים. קופות החולים מנסות לשלב בין הטיפולים הקונבנציונאליים ובין הטיפולים המשלימים, כיוון שישנן בעיות בריאותיות שהפתרון המוצלח ביותר להתמודדות עימן הוא השילוב בין סוגי הטיפולים.
 
רפואה אלטרנטיבית אינה באה להחליף את הרפואה הקונבנציונאלית, אולם היום אפשר וניתן לשקול, לצד הטיפול הקונבנציונאלי, גם שימוש ברפואה אלטרנטיבית, וזאת לאחר אבחון, בדיקה וייעוץ פרטניים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים.
 
מאפיינים ייחודיים של המקצוע
  1. שונות באיכות ההכשרה בין מסלולי ההכשרה.
  2. שונות בהכרה בתעודות הסיום.
  3. יש רופאים שלאחר הכשרה במסלול הרגיל של רפואה מתמחים גם בתחום מסוים של רפואה משלימה (למשל, דיקור סיני).
  4. שונות בשכר בין מטפלים שונים במקצועות שונים של הרפואה האלטרנטיבית.
  5. רוב המטפלים ברפואה אלטרנטיבית הם עצמאיים.

     
 
איפה אפשר ללמוד רפואה משלימה ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע רפואה משלימה?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים