ייעוץ ארגוני

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - ייעוץ ארגוני
יועץ ארגוני מסייע לארגון לגבש את הדרך האופטימאלית למימוש המטרות והיעדים שהציב לעצמו הארגון, תוך מתן כלים (יכולת הסתגלות, תגובה מהירה לשינויים, גמישות ופתרון בעיות) שיאפשרו לארגון להתמודד עם שינויים המוכתבים על ידי הסביבה העסקית. היועץ הארגוני פועל להנעת הארגון לאפקטיביות מרבית בשני מישורים: במישור הפועל מול העובדים בתחומי הנעת העובדים, בניית צוות, פיתוח מנהיגות, וחיזוק הקשרים הפנים ארגונים ובמישור הפועל מול המערכת בהקמת יחידות חדשות, ובניית חזון ואסטרטגיה.
 
לבוגרי ייעוץ ארגוני מגוון רב של תפקידים: הטמעת תרבות ארגונית התומכת ביעדי הארגון; ייעוץ  בבניית תחומי משאבי אנוש (בניית צוותי משאבי אנוש והכשרתם, בניית סקרים ואבחון ארגוני וכו'); בנייה ופיתוח של צוותים (פיתוח צוותים ארגוניים, פיתוח צוותי הנהלה והנחיית קבוצות עמיתים); יישום של סדנאות העשרה בתחומי מנהיגות וחוסן בניהול; אבחון ארגוני;  והנחיית גיבוש החזון הארגוני על ידי ההנהלה הבכירה.
 
אל תואר שני בייעוץ ארגוני ניגש בדרך כלל מי שסיים תואר ראשון באחד מהתחומים הבאים: התנהגות ארגונית, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי ההתנהגות, מנהל עסקים, ותואר שני בהתנהגות ארגונית, פסיכולוגיה חברתית, או תעשייה וניהול בהתמחות של התנהגות ארגונית. ניתן גם ללמוד בקורס של כ-300 שעות בייעוץ ארגוני שבסופו ניתנת תעודת הסמכה לעבוד בתחום. היועצים הארגוניים מאוגדים באיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני.
 
יועץ ארגוני פועל במגוון רחב של מסגרות. הוא יכול להיות מועסק כיועץ פנימי שכיר בתוך חברה מסוימת, הוא יכול להיות מועסק בחברות פרטיות הנותנות שירותי יעוץ חיצוניים לחברות פרטיות או ציבוריות והוא יכול לעבוד כעצמאי עבור חברות וארגונים פרטיים. כמו כן קיימת העסקה נרחבת של יועצים ארגוניים בצבא.
 
מאפיינים ייחודיים של המקצוע:
  1. נדרשת יכולת הבעה בכתב ובעל פה.
  2. העוסק בתחום צריך להיות בעל כושר ניתוח, אבחון ולמידה באופן חד ומהיר.
  3. העוסק בתחום צריך להיות בעל יכולת ראייה רחבה, תוך שילוב בין זוויות ראייה שונות.
  4. לעתים נדרשת גם יכולת בהנחיית קבוצות.
  5. נדרשת יצירתיות בפתרון בעיות מורכבות.
  6. נדרשת יכולת להנעת תהליכים תוך ארגוניים, ויכולות נוספות כמו ביטחון עצמי, כריזמה, יכולת שכנוע וניהול משא ומתן.
 
איפה אפשר ללמוד ייעוץ ארגוני ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע ייעוץ ארגוני?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים