ניהול מערכות מידע

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - ניהול מערכות מידע
הנדסת מערכות מידע עוסקת בניתוח, אפיון, עיצוב, תכנות ועדכון של מערכות ממוחשבות עתירות מידע עבור ארגונים. בעשורים האחרונים, השימוש במאגרי מידע ממוחשבים גבר. כתוצאה מכך, הביקוש למהנדסי מערכות מידע עלה גם הוא. כיום, כמעט כל ארגון וחברה זקוקים למערכת מידע קלה ונוחה לתפעול שתאגד את הנתונים הנחוצים ותהפוך אותם לכמה שיותר זמינים.
 
מערכות מידע הפכו להיות הבסיס להחלטות הנעשות בכל דרג של כל ארגון, חברה ומפעל, כמו גם בסיס להחלטות והתנהלות עבור ממשלות, חברות, בתי עסק, ומוסדות. לכן, בכל ארגון גדול וחברה גדולה ניתן למצוא מחלקת  Information Technologies (IT)  שתפקידה לרכז נושא קריטי זה עבור החברה.
 
אל התחום של מערכות וטכנולוגיות מידע ניתן להגיע באחד משני המסלולים הבאים; תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע או תואר שני בלימודי מנהל עסקים בהתמחות בניהול מערכות מידע.
 
תואר הראשון בהנדסת מערכות מידע נמשך ארבע שנים ומשלב בתוכו לימודי הנדסת תעשייה וניהול וגם מדעי המחשב. עם סיום התואר, רשאי הבוגר להירשם בפנקס המהנדסים. תואר זה מתמקד בצד ההנדסי של מערכות המידע ומכשיר את הסטודנטים לתכנן ולתפעל מערכות מידע. במקביל, התואר גם משלב פן ניהולי המכשיר את הסטודנט לנהל מערכות טכנולוגיות ממוחשבות ולהיות חלק מהדרג הניהולי של כל ארגון בו הוא יועסק.
 
הלימודים לתואר ראשון להנדסת מערכות מידע כוללים בתוכם, בין היתר: מדעי המחשב, מתמטיקה, סטטיסטיקה וחקר ביצועים, חומרה, מבני נתונים, אלגוריתמים, לוגיקה, מערכות הפעלה, מסדי נתונים, כלכלה, מערכות מידע, ניהול, מדעי ההתנהגות, ניתוח ועיצוב מערכות מידע, יישומי בינה מלאכותית, ניתוח ועיצוב מונחה עצמים ועוד. השנה הרביעית לרוב גם כוללת פרויקט מסכם בצורה של עבודה מקיפה ואינטגרטיבית או פרויקט שדה.
 
המסלול דרך תואר שני במנהל עסקים צריך להיות תחת התמחות בניהול מערכות מידע (בחלק ממוסדות הלימוד התמחות זו נקראת ניהול טכנולוגיה ויזמות). מסלול זה מתמקד יותר בתחום הניהול הטכנולוגי.
 
לימודי תואר שני בניהול מערכות מידע כוללים בתוכם, בין היתר: ניהול פרויקטים טכנולוגיים, ניהול ליצירתיות וחדשנות, ניהול אסטרטגי של חדשנות טכנולוגית, ניהול משאבי אנוש, מנהיגות, טכנולוגיה עתירת עיצוב, דיני קניין רוחני טכנולוגי ועוד.
 
בוגר לימודי הנדסת מערכות מידע יכול לבחור מבין מגוון מקצועות בהם יוכל לעסוק, למשל: אפיון צרכי המחשוב של משתמשים ומנהלים בארגונים, ביצוע חקר ישימות של מערכות ממוחשבות, ניתוח ועיצוב התוכנה, ממשקי המשתמשים ובסיס הנתונים, פיתוח מערכות אב-טיפוס, שימוש בכלי הנדסת-תוכנה, תכנות, יישום, תפעול וניהול של יחידות מחשב ומערכות מידע וכדומה.
 
מהנדס מערכות מידע עשוי לעבוד בארגונים שונים במגזר הפרטי או הציבורי, ביניהם: בתי תוכנה, חברות ייעוץ למחשוב, משרדי ממשלה, בנקים, חברות כספים וביטוח, מפעלי תעשייה, מוסדות רפואיים, ארגוני שיווק ומסחר אלקטרוני, חברות היי טק, מערכת הביטחון ועוד.
 
מאפיינים ייחודיים של המקצוע:
  1. יכולת אנליטית, מתמטית והבנה טכנולוגית.
  2. יכולת התמודדות עם בעיות ויצירתיות במציאת פתרונות.
  3. כושר ניהולי וראיה מערכתית.
  4. בהתאם לתפקיד, לעיתים נדרשת יכולת מנהיגות והובלה של צוות או מחלקה.
  5. ניתן להגיע לתחום ממספר כיוונים כאשר הבולטים הם דרך תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע או תואר שני במנהל עסקים תוך התמחות בניהול מערכות מידע.
  6. יש אפשרות רבה להתפתחות מקצועית במספר כיוונים שונים.
 
 
 
איפה אפשר ללמוד ניהול מערכות מידע לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע ניהול מערכות מידע?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים